Zasah

Kde sa stala chyba?Čítajte viac...

Konflikt

Konflikt v parlamente.


Čítajte viac...
Konflikt

Zníženie dane na základné potraviny.


Čítajte viac...
Kotol

Zakúrime, ozdravímeStreda 16.1. pred Ministerstvom zdravotníctva

Čítajte viac:
Zakúrime, ozdravíme

Môj blog

Deti sa budú kúpať pred Ministerstvom školstva
Pripravujeme
Napísal Administrator   
Štvrtok, 30 Júl 2015 10:05

V týchto obrovských horúčavách je každé miesto, v ktorom je tieň a voda hotovým pokladom. V Bratislave vedľa Slavína na najlepších pozemkoch na Slovensku Ministerstvo školstva SR vlastní krásny areál so stromami a bazénom. Tento areál 60 rokov slúžil deťom.
Už neslúži. Súčasné ministerstvo odpočítava jeho posledné dni a hodiny. Celý areál Mičurínu je riadený do úpadku. Bazén je uzavretý a pripravuje sa stratégia ako celý areál odpredať developerom.
V rámci novodobej histórie aj tie najväčšie politické kreatúry, tyrani vo svete mali politický rešpekt pred tým, aby zobrali niečo deťom a na tom mieste postavili vily pre oligarchov.
Súčasná vláda na Slovensku nemá rešpekt pred ničím. Ministerstvo školstva nemá záujem na tom, aby areál ožil a slúžil deťom.
Ministerstvo školstva vydáva milióny EUR na často krát pochybné prenájmy, bláznivé učebné pomôcky a zrazu sa tvári rozpočtovo zodpovedne a tvrdí, že nevie nájsť zopár tisíc eur na spustenie prevádzky areálu s bazénom.
Ak by sme mali na Slovensku Ministerstvo pre podporu výstavby víl pre oligarchov a pozemok na Mičuríne by patril im, ešte by niekto mohol nájsť určitú logiku v tom, prečo dané ministerstvo koná v záujme developerov. Ak však takto koná Ministerstvo školstva SR, je to výrazom absolútneho cynizmu a arogancie.
Nemôžu predsa všetky deti tráviť čas v detských kútikoch v shopping parkoch. Rozmýšľa niekto na ministerstve, vo vláde, či sa majú kde deti hrať?
Rodičia sa dňa 05.08. o 14:00 hodine prídu so svojimi deťmi kúpať a opaľovať pred Ministerstvo školstva SR, aby tak vyjadrili svoj protest s postupom Vlády SR a Ministerstva školstva SR v kauze Mičurin.

Na stretnutie pozývajú. M. Beblavý, A.Hlina, M.Poliačik

 

Pozvánka: https://www.facebook.com/events/1680269285537046/

Video:

Posledná úprava Piatok, 31 Júl 2015 12:15
 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť