Zasah

Kde sa stala chyba?Čítajte viac...

Konflikt

Konflikt v parlamente.


Čítajte viac...
Konflikt

Zníženie dane na základné potraviny.


Čítajte viac...
Kotol

Zakúrime, ozdravímeStreda 16.1. pred Ministerstvom zdravotníctva

Čítajte viac:
Zakúrime, ozdravíme

Môj blog

Európska únia sa mi ospravedlnila
Téma
Napísal Alojz Hlina   
Sobota, 12 November 2011 20:08

Minulý týždeň mi bol doručený list z Rady Európskej únie, v ktorom sa mi ospravedlnili za konania voči mojej manželke a mne počas môjho symbolického vyjadrenia názoru na tzv. „maďarský koberec". Ospravedlnenie prišlo po mojej výzve, aby tak učinili. Vo výzve som zároveň upozornil, že v prípade, ak sa mi neospravedlnia, tak budem postupovať súdnou cestou a domáhať sa spravodlivosti a svojich majetkových a nemajetkových práv na súde.

 

Moje presvedčenie, že Voči nám kompetentné úrady v Bruseli nepostupovali správne sa potvrdili. Považujem to priam za symbolické, že v tej istej budove a približne v rovnakom čase sa pripravovali podklady na záchranu Európy  a zároveň možno o dve kancelárie ďalej pripravovali odpoveď občanovi malej krajiny v strednej Európe.

Žiaľ, musím skonštatovať, že Slovensko má, zdá sa, malú demokratickú tradíciu ,nevoľníctvo a porobu priam v genetickej výbave.

Dúfam, že sa to časom zmení.

V prípade, že by tak poškodili občianske a ľudské práva podobným spôsobom ako mne napríklad hrdému Francúzovi alebo Angličanovi, som presvedčený, že občan z týchto krajín by za svoje práva nemusel bojovať sám, ako to bolo v mojom prípade.

Dňa 28.10.2010 som poprosil ministra zahraničných vecí našej krajiny pána M. Dzurindu, aby zvážil všetky okolnosti týkajúce sa celej záležitosti a vyvodil patričné závery. Je mojim hlbokým presvedčením, že občan sa nemôže cítiť osamotený v cudzej krajine, obzvlášť, ak naša krajina vynakladá obrovské finančné prostriedky na naše veľvyslanectvá. Veľvyslanectvá si musia plniť náležite svoje úlohy. Preto som pána Ministra poprosil, aby odvolal Veľvyslanca SR v Bruseli, pána J. Kuderjavého.

Môj ďalší postup v tejto záležitosti predstavím neskôr.

Ospravedlnenie doručené z Rady Európy, ako aj ďalšiu korešpondenciu týkajúcu sa celej záležitosti som poskytol agentúre SITA.

{jcomments on}

Posledná úprava Pondelok, 21 November 2011 12:59