Zasah

Kde sa stala chyba?Čítajte viac...

Konflikt

Konflikt v parlamente.


Čítajte viac...
Konflikt

Zníženie dane na základné potraviny.


Čítajte viac...
Kotol

Zakúrime, ozdravímeStreda 16.1. pred Ministerstvom zdravotníctva

Čítajte viac:
Zakúrime, ozdravíme

Môj blog

Z médií
ZAUJÍMAVÁ PREDVOLEBNÁ KAMPAŇ HLINU: NAMIESTO BILLBOARDOV NA REKLAMU VYUŽIL STOHY SLAMY
Napísal Administrator   
Štvrtok, 30 Júl 2015 10:30

BRATISLAVA – Predseda strany Občania a poslanec NR SR Alojz Hlina, ktorý by mal na budúci rok kandidovať za KDH, odmieta robiť kampaň cez billboardy Nedávno sa zaviazal, že jeho strana nepoužije pred voľbami ani jeden billboard. Reklamu však bude mať. Jej nosičom sa stali stohy slamy.


Prvú takúto reklamu umiestnil neďaleko rýchlostnej cesty R1 pri obci Trnavá hora (okres Žiar nad Hronom). Od miestnych si prenajal pozemok. Zo slamy Hlina vyhotovil nápis „HLINA“. Na jeho vytvorenie nakúpil slamu za takmer 1 300 eur. Na miesto ju doviezli dva kamióny. Nápis Hlina staval s dvoma dobrovoľníkmi dva dni. Prácu dokončili v sobotu. „Bola to riadne fuška, pieklo slnko, v minúte prietrž mračien, hromy, blesky, ale výsledok stojí za to,“ povedal Hlina.


Dôvodov prečo sa Hlina rozhodol pre svojskú reklamu je viacero. „Približne 90 % billboardov je umiestnených nevhodne, dokonca 50% je umiestnených tak, že ohrozujú životy umiestnením na križovatkách. Navyše viac ako polovicu všetkých billboardov na Slovensku vlastnia oligarchovia,“ vysvetlil Hlina. Podľa neho ak si politik objedná billboard podporuje tým billboardový smog a aroganciu vlastníkov billboardov a zároveň priviera oči nad nelegálnym umiestnením billboardov.


Naopak v stohoch slamy vidí Hlina výhody. „Ak si svoju slamu poukladáte do stohu tak, že vytvára Vaše priezvisko, tak podporujete poľnohospodárov, lebo kúpite od nich slamu. Pomôžete tiež drobnému vlastníkovi pôdy tým, že mu zaplatíte za to, že na jeho pozemku môžete uložiť slamu,“vyhlásil s tým, že stavbou zo slamy podporil aj lokálnych živnostníkov so svojimi mechanizmami tým, že pomáhajú stavať stoh slamy. „Samozrejme slamu následne spotrebujete tým, že budete svojim zvieratám na farme vytvárať príjemne prostredie kvalitným podstielaním,“ dodal.

 

Celý článok tu: http://www.glob.sk/zaujimava-predvolebna-kampan-hlinu-namiesto-billboardov-na-reklamu-vyuzil-stohy-slamy/{jcomments on}

 
Kúpalisko Mičurín: Aktivisti bojujú za obnovu.
Napísal Alojz Hlina   
Štvrtok, 30 Júl 2015 10:12

Nečinnosť a arogancia moci ministerstva školstva. To je podľa občianskeho združenia (OZ) Hrad-Slavín dôvod, prečo verejnosť nemôže počas tohto leta využívať kúpalisko Mičurin v areáli na Búdkovej ceste v Bratislave. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR naopak tvrdí, že hľadá zákonné možnosti, ako kúpalisko sprevádzkovať.

Žiadajú odvolať vedenie Iuventy

Aktivisti žiadajú od ministra školstva, aby vyvodil zodpovednosť."Vzhľadom na bezprecedentný incident, ktorý sa udial pred areálom IUVENTY na Búdkovej ulici dnes dopoludnia, kedy SBS služba nevpustila do areálu, kde sídli štátna inštitúcia MŠ SR a sú tu objekty verejného záujmu – napr. kúpalisko, novinárov, zástupcov občianskych združení, či štatutárov a poslancov MČ Staré Mesto, žiadame ministra školstva o okamžité odvolanie z funkcie generálneho riaditeľa R. Pavlíka  a jeho zástupcu J. Hrubého," píšu na svojej stránke

 

Celý článok tu: http://www.topky.sk/cl/10/1488421/VIDEO-Skandalu-pred-kupaliskom-Micurin--Aktivisti-bojuju-za-obnovu--upozornuju-na-aroganciu-moci{jcomments on}

Posledná úprava Piatok, 31 Júl 2015 12:46
 
Hlina odmieta billboardy, vo voľbách sa zaobíde bez nich
Napísal Administrator   
Streda, 29 Júl 2015 14:50


Celý segment trhu s billboardami začína podľa lídra strany Občania Slovenska Alojza Hlinu vykazovať znaky monopolu a kartelových dohôd. Opozičný politik vyhlásil, že keďže má vodičské oprávnenie na traktor, ako reklamu si vyorie svoje meno do zeme.

Polovicu trhu s billboardmi kontroluje J&T

"Najväčší poskytovateľ vonkajšej reklamy na Slovensku je spoločnosť patriaca pod kontrolu finančnej skupiny J&T. Kontroluje polovicu celého trhu s billboardmi, respektíve trhu s vonkajšou reklamou. Celý tento segment trhu už začína vykazovať znaky monopolu a kartelových dohôd, rovnako sa stal predmetom rôznych konaní, ktoré silne poznačujú politickú scénu a vykazuje znaky korupčného správania," povedal dnes novinárom Hlina.

Strana Občania Slovenska sa podľa jeho slov nebude podieľať na často "zvláštnych" konaniach, zápočtoch a iných plneniach, ktoré s objednávaním billboardov súvisia. Finančná skupina J&T podľa Hlinu vie, prečo sa rozhodla investovať do trhu s billboardovými plochami, a žiaľ, mnohé politické strany pristupujú na nedôstojné rokovacie podmienky, za ktorých sa tváre ich predstaviteľov ocitnú na pútačoch.


Hlina sa chce inšpirovať slovami Fica

Peniaze, ktoré Občania Slovenska ušetria, použijú do netradičných podôb prezentácie. "Nedostanú sa do rúk finančných skupín, ale do rúk ľuďom, ktorí nám v netradičnej komunikácii pomôžu," konštatoval Hlina.

Opozičný politik sa chce inšpirovať aj slovami premiéra Roberta Fica, ktorý Hlinovi odkázal, že je politik, ktorý sa stratí ako stopy v snehu, ktorými si vyšliapaval cestu v politike. "Mám vodičák na traktor, vyoriem si svoje meno do zeme," naznačil Hlina možné formy netradičnej prezentácie s tým, že rovnako svoje meno vyznačí do snehu.

Predseda strany Občania SR rovnako nechce podporovať billboardový smog, keďže Slovensko sa v posledných rokoch stalo podľa jeho slov billboardovom.Zdroj: www.webnoviny.sk

Celý článok http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/973622-hlina-odmieta-billboardy-vo-volbach-sa-zaobide-bez-nich/

 

{jcomments on}

Posledná úprava Štvrtok, 30 Júl 2015 09:31
 
Socha Roberta Fica
Napísal Administrator   
Štvrtok, 25 Jún 2015 13:03

Ak by bol Juraj Široký čo k čomu, tak by dal Robertovi Ficovi postaviť sochu z mramoru v životnej veľkosti. Nik nepomohol Jurajovi Širokému viac ako Smer a Robert Fico. Škoda len, že Váhostavu pomohli z finančných zdrojov, ktoré im nepatrili.

Dovolím si povedať, že ak by niekde v Európe by chcel politik zaplatiť dlhy súkromnej stavebnej firmy z verejných zdrojov, ktoré sú primárne určené na stabilitu bankového systému a aj na výplatu náhrad za nedostupné vklady v bankách, tak by ho nik nebral vážne a vylúčili by ho aj z funkcie nástenkára holubárskeho spolku.

U nás je takýto politik premiérom.

Dlhy Váhostavu odkúpi štát za 50 percent ich hodnoty od veriteľov prostredníctvom štátnej banky a ona si následne tieto pohľadávky bude vymáhať od spoločnosti Váhostav.

Verí niekto tomu, že ich vymôže?

Premiér sa spolieha, že v čase, keď by mal Váhostav platiť za svoje dlhy štátnej banke, to už nikoho nebude zaujímať a celé to pôjde do stratena. Tragédiou je, že tento jeho kalkul je žiaľ v našej krajine správny.

Nie som ochotný sa s tým zmieriť. Preto dávam premiérovi v predstihu takúto ponuku. Ak si naozaj Váhostav slní svoje povinnosti voči veriteľom a to hlavne voči štátnej banke, tak prehlasujem, že dám vytvoriť sochu Roberta Fica v životnej veľkosti z mramoru a umiestnim ju na 10 rokov na náš rodinný pozemok v najatraktívnejšej lokalite Bratislavy.

Ak Váhostav svoje dlhy nezaplatí, stačí mi, ak Robert Fico povie ľuďom našej krajiny: Prepáčte.

Myslíte, že pristúpi na túto dohodu?

Dodávam, že ak by aj Robert Fico trpel "záchvatom" skromnosti a nechcel by svoju sochu, nik mi nezakáže dať vyrobiť sochu, ktorá sa bude nápadne podobať na Roberta Fica.

 

Otázkou je, či sa Robert Fico bude schopný ľuďom ospravedlniť, ak si Váhostav svoje záväzky nesplní.

 

zdroj: aktualne.atlas.sk

http://aktualne.atlas.sk/komentar-alojza-hlinu-socha-roberta-fica/slovensko/politika/{jcomments on}

Posledná úprava Štvrtok, 25 Jún 2015 13:12
 
Socha Roberta Fica
Napísal Administrator   
Štvrtok, 25 Jún 2015 12:59

http://aktualne.atlas.sk/komentar-alojza-hlinu-socha-roberta-fica/slovensko/politika/{jcomments on}

 
Ohlásenie kandidatúry
Napísal Administrator   
Utorok, 29 November 2011 16:23

http://volby.sme.sk/c/6158550/hlina-pojde-s-matovicom-pridaju-sa-aj-studenti.html

 
O projekte Igora Matoviča
Napísal Administrator   
Pondelok, 21 November 2011 13:51

http://volby.sme.sk/c/6148491/hlina-ma-zaujem-kandidovat-rozhodne-sa-tento-tyzden.html

{jcomments on}

Posledná úprava Pondelok, 21 November 2011 13:52
 
O Bruseli
Napísal Alojz Hlina   
Sobota, 12 November 2011 20:05

V médiách sa objavili správy o "kauze Brusel"

http://www.sme.sk/c/6117685/velvyslanec-nam-v-bruseli-nepomohol-tvrdi-hlina.html

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/hlinovi-sa-ospravedlnila-europska-unia.html

Posledná úprava Pondelok, 21 November 2011 13:53
Čítať celý článok...